Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/przedsz/public_html/templates/ja_raite/ja_menus/Base.class.php on line 62
WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ    

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Email Drukuj PDF
WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W piątek 28 czerwca 2010 roku udaliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Spotkanie w bardzo profesjonalny i ciekawy sposób poprowadził pan Marek Peliński starszy ogniomistrz. Warto wspomnieć, że synowie pana Marka są absolwentami naszego przedszkola. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż strażacki i spróbować swoich sił. Zrobiło to na nich ogromne wrażenie. Przedszkolaki zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wiedzą również jak bardzo niebezpieczna i pełna zagrożeń jest praca strażaka. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy ? 112. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy hełm strażacki. Wycieczka bardzo nam się podobała.


?STRAŻACY NIOSĄ ZAWSZE POMOC I RATUNEK?

DZIĘKUJEMY!!!

 
You are here: